2 Opinie o wierszach poety Kazia Boruckiego

               Drogi Panie Kazimierzu!
Raz jeszcze chce Panu podziękować serdecznie za Pana wspaniałą książkę, którą obdarował mnie Pan po mojej prelekcji w Nowym Jorku. Umiliła mi długą pozdróż samolotem do Polski. Naprawdę jej lektura sprawiła mi więcej przyjemności niż wszystko co przeczytałem w ostatnich latach. Pewnie dlatego, że jest w niej sama prawda, codzienne życie Pana, rodziny i przyjaciół, wasze radości i przeżycia, niewymyślone ale rzeczywiste przeżywane. Jest w niej dużo ciepła, radości życia, mądrości, życzliwości, pogody ducha, optymizmu, sympatii do ludzi i świata. Takie same są Pana wiersze. W nich także znalazłem wiele prawdy i mądrości życiowej. Z całego serca dziękuję za ten piękny prezent i mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłości aby porozmawiać "od serca". Ściskam dłoń i serdecznie Pana pozdrawiam, Maciej Kuczyński.


Drugi List od Joanny Pawlak
Przyjechałem tu dopiero wczoraj i nie wiem co ze sobą począć. Jedyne co przychodzi mi na myśl to napisać list do Ciebie Kaziu, gdyż tylko Twoje satyryczne wiersze pozwalają mi się odnaleźć w tej smutnej rzeczywistości.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Proszę o jakieś wiersz, który ukoi moje smutki i cierpienia

Janusz Zientarski znalazł moją stronę z wierszami
Powiem Ci Kaziu, że Twoje wiersze są zajebiste. Siedzę w robocie i czytam je dziś cały dzień. Good job Kaziu
Janusz Zientarski z New Jersy


Dałem w prezencie swoją książkę w Konsulacie w Nowym Jorku profesorowi Maciejowi Kuczyńskiemu. I tak mi napisał przez Internet. Ze wszystkie książki co przeczytał ostatnio nie dały mu tyle przyjemności co ta jadna. Dziwne ale Prawdziwe. Na moją książkę wołają Miss Ameryki bo się w Ameryce Urodziła i jest Piękna jak Ameryka więc dlatego wszystkim się podoba jak Piękna Pani na Wydaniu. Profesor Maciej Kuczyński z Warszawy jest podróżnikiem po świecie, bada góry naszego świata, i dokonał wielkiego odkrycia. Odkrył Duszę Ludzką. Powiedział że Dusza Ludzka to jest PAMIĘĆ. I to jest 100 % Prawda bo przecież każdy człowiek żyje PAMIĘCIĄ. Teraz już wiemy że nasza dusza to jest Pamięć. Ta nasza PAMIĘĆ to jest nasze życie dnia codziennego to co przeżywamy w swoim życiu.

Janina Pawlak pisze że przyjechała do U.S.A. i jest w rozpaczy i tylko moje wiersze satyryczne jej pomagają przetrwać smutek, cierpienia.

Janusz Zientarski znalazł moją stronę z wierszami w Bazarynce i czytał je cały dzień i napisał mi że wiersze są zajebiste czyli Dobra Robota. Zajebiste to znaczy mądre i mocne jak spiritus. A w drugim liście mi napisał że najbardziej spodobał mu się wiersz "Ameryka" a to dlatego że mieszkam w Ameryce i o mojej Ameryce jest wiersz zajebiście prawdziwy i wszystkie wiersze Kazia są przyjemne do czytania.

                      Poeta i Szeryf Ameryki Kaziu Borucki z Serca Świata Nowego Jorku, Ameryka U.S.A.