Opinie O mojej książce WIERSZE i ZDJĘCIA o POLSCE i AMERYCE poety Kazia Boruckiego. New York, 5 lpiec 2002 r.
                                                                   Ojciec Święty Jan Paweł II    Watykan, 2 lipca 2002 r.
Szanowny Panie! W imieniu Jego Świętobliwości Jana Pawla II dziękuję za list z dnia 18 maja bieżącego roku, który nadszedł w dniu dzisiejszym. Dziekuję za zawarte w nim życzenia z okazji obchodzonej rocznicy urodzin Jana Pawła II a także za załączone egzemplarze książki Pańskiego aurorstwa. Ojciec Święty odwzajemniając swoją życzliwość w modlitwie Bogu poleca Pana i bliskie mu osoby, uprasza potrzebne łaski i Błogosławieństwo. 
                                     Z wyrazami szacunku.  Mons Pedro Lopes Qulantana, Asesor.
                      Maciej Kuczyński, podróżnik badający góry świata. Odkrył nawet DUSZA to jest PAMIĘĆ ludzka. 
Drogi Panie Kazimierzu! Raz jeszcze chcę Panu podziękować serdecznie za Pana wspaniałą książkę, którą obdarował Pan mnie po mojej prelekcji w Nowym Jorku. Umiliła mi długą podróż samolotem do Polski. Naprawdę jej lektura sprawiła mi więcej przyjemności niż wszystko co przeczytałem w ostatnich latach. Pewnie dlatego, że jest w niej sama prawda, życie codzienne Pana i przyjaciół, wasze radości i przeżycia nie wymyślone ale rzeczywiście przeżywane. Jest w niej dużo ciepła, radości i życia mądrości życzliwości, pogody ducha, optymizmu i sympatii do ludzi i świata. Takie same są Pana wiersze. W nich także znalazłem wiele prawdy i mądrości. Z całego serca dziękuję za ten piękny prezent i mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłości aby porozmawiać od serca. Ściskam dłoń i serdecznie pozdrawiam, Maciej Kuczyński
                                         Nauczycielka, dyrektorka Szkoły w Grzegorzewie - Krystyna Zieleśkiewicz
Serdecznie pozdrawiam i szczerze gratuluję Panu udanego wydania książki z Pana twórczością. Znam Pana z okresu, gdy filmował Pan imprezy rodzinne, także i u mnie w domu. Nasza córka Ania, którą Pan filmował i podczas filmu komplementował, bardzo często ten film do dziś ogląda. Ja od kilkunastu pracuję jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, dlatego widząc u znajomych Pana Książkę zdecydowałam się prosić o przesłanie jej dla mnie i dla naszej biblioteki szkolnej. Mam nadzieję, że zechce Pan spełnić moją prośbę, za co z góry serdecznie dziękuję. Jestem pełna podziwu dla Pana talentu, odwagi, samozaparciaj. Pokazałam książkę wielu moim znajomym, są też takiego zdania jak ja, że jeśli się bardzo chce to swoje marzenia można spełnić. Chciałam gościć Pana w Szkole, gdy odwiedzi Pan Polskę i naszą małą Ojczyznę Grzegorzew i Kiełczewek, proszę czuć się zaproszonym. Jeśli będzie czas w ciągu roku szkolnego, myślę że będzie to piękna szkolna uroczystość, która zapadnie nam wszystkim w pamięć. Życzę powodzenia za Wielką Wodą. Z poważaniem Krystyna Zieleśkiewicz.
                                                                                    Dorota i Janusz z Nowego Jorku
Cześć Kazik! Przeczytaliśmy tę książkę. Świetna różnorodna tematyka ale zawsze bliska temu co my Polonusi kochają najbardziej. Głęboki humanizm, wiara w dobro i jego zwycięstwo, odwoływnie się do uczuć podstawowych jak miłość wiara Patriotyzm czyni tę książkę doskonałą lekturą dla tych, którzy szukają odmienności w tym często skomercjalizowanym i zagonionym świecie. Język jest zrozumiały dla wszystkich, bardzo opisowy ale i odwołujący się do uczuć przez co jest bardzo sugestywny. Jesteś poetą dwóch ojczyzn, który nie chce zrezygnować z żadnej z nich. Bogactwa expresji Twojego spojrzenia na nie wystarczy dla nich dwóch. Tak trzymaj. Poczekaj jak więcej książek będzie sprzedanych i szukaj sponsorów. Ogłoś w Prasie Telewizji czy Internecie, że taka książka jest do kupienia. Najlepsze życzenia. Dorotka i Janusz
                                                                       Anna Borucka, Kiełczewek, powiat Koło, Polska
Zmuszona jestem Ci odpisać i podziękować za Twoją książkę, którą nam przysłąłeś, przepiękna, te wiersze i te zdjęcia. Kaziui a czy Ty będziesz opracowywał drugi tom, bo tu piszę pierwszy tom, aby Ci się udało opracować wszystko co sobie planujesz. Jak Ty masz na to czas, jak Ty pracujesz tak ciężko w budownictwie cały dzień 16 godzin. Jeszcze raz Ci dziękuję za tą przepiękną Książkę o Polsce i Ameryce. 

                                  Roman Lis, Panaceum Club nauk metafizyki, Brooklyn, New York, 2002 r.
Pierwszy polski poeta i filmowiec z prawdziwego zdarzenia, działającego na ziemi amerykańskiej, drugiej ojczyzny pana Kazimierza. Książka jest naprawdę wielkim pokazem talentu pana i zdolności, które pan przekazał dla polskiej grupy tu w Ameryce. Jest bardzo wartościowa dla wszystkich polskich pokoleń i pokazuje również ciekawe miejsca z całego świata. Jako student naszego klubu Panaceum, zajmującej się rozwojem ludzkiej świadomości widzę, że otworzy to panu nieskończony horyzont na dalszą pańską twórczość. Bardzo miło mogłem spędzić czas czytając pana wiersze, niesamowity ma pan talent Kaziemierzu. 
                                                        Doktor David Kramer, Bellavue Hospital Center New York.
Najbardziej mi spodobał mi się wiersz "Krajobraz Ameryki". Spotkałem dużo ludzi z całego świata, ale jeszcze nie spotkałem takiego jak Ty, że tak dokładnie, prawdziwie opisałeś Amerykę w wierszach. Jest to wielki talent Polaka. Wyprowadziłem się z Nowego Jorku w czerwcu 2002 do Arizony na stałe aby podziwiać krajobraz Ameryki. Naprawdę jesteś cudownym pisarzem, Twoje wiersze są cudowne, wprowadzają w rajskie życie na ziemi.

                                                    Ksiądz z Parafii Św. Stanisława Kostki, Greenpoint, New York
Ta książka to będzie dla mnie dodatkowa wiedza o Ameryce, Polsce i świecie, bo tu są wiersze religijne, historyczne i na każdy temat z życia wzięty, jest to ksiązka wszechstronna. W jednej książce opisana cała filozofia świata o Bogu,  Cała Encyklopedia w jednej książce opisana. Cudowny pisarz i cudowna książka.
                                                                       Dawny Redaktor Super Expresu, New York
Panie Kazimierzu! Oglądamy tu na Greenpoincie w posliej dzielnicy w Nowym Jorku Pana książkę i jest tak piękna, że brak podziwu dla tej książki  Miss Ameryki. Cieszymy sie, że nasz Rodak tu w Ameryce rozsławia naszą Polskę.
                                                                               A teraz od poety Kazia Boruckiego
Wiedziałem, że moja książka spodoba się wszystkim, ale nie spodziewałem się, że aż tak mocno. Dlaczego tak się spodobałą? Są tu dwie przyczyny. Po pierwsze, jest to książka piękna prawdziwa i mądra, jak piszą Czytelnicy w listach z wielką BRAWURĄ. Po drugie. Jest to wielka NIESPODZIANKA bo nikt się nie spodziewał, że Kaziu potrafi stworzyć takie piękne i mądre dzieło. I to by było tyle, ale będą jeszcze większe NIESPODZIANKI. Jakie, to CZAS wszystkim pokaże.
                                                                                                                        Poeta Kaziu Borucki z Nowego Jorku, Ameryka