OPINIE o  mojej książce WIERSZE i ZDJĘCIA o POLSCE i AMERYCE poety Kazia Boruckiego. New York, 5 lpiec 2002 r.
       
Było to wielkie zaskoczenie dla wszystkich ludzi na świecie Kaziu napisał cudwną książkę "MISS AMERYKI"!!!
                                                                                   PREZYDENT AMERYKI  Bill Clinton

Thank you so much for your thoughful gift book. We appreciate Your kindness and send our best wishes.
Dziękuję tak bardzo za twój przepiękny przent książkę. My doceniamy Twoją uprzejmość i przesyłamy najlepsze życzenia. 
Prezydentowi Bliwi Clintonowi spodobała się moja książka i pięknie mi odpowiedział, bo to jest Miss Ameryki więc każdemu się spodoba ta Miss. Jest to książka dla wszystkich narodów świata bo jest wiersz Druga Ojczyzna a to jest Druga Ojczyzna dla wszystkich narodów "Kocham Amerykę" i wiele innych, że wszystkie narody kochają tą swoją "Drugą Ojczyznę" Amerykę.
                                                                         Królowa Anglii Wielkiej Brytanii Elżbieta

Dziękuję drogiemu polskiemu poecie za książkę i zamieszczenie mojego zdjęcia w tej książce. Jestem dumna, że polscy pisarze cenią majestat królów Anglii i zamieszczają w swoich książkach zdjęcia królewskie. Choć królów jest coraz mniej na świecie ale jest to pamiątka z pięknej, dawnej epoki. Polacy widać tęsknią za swoim królem bo zamieszczają innych królów w swoich książkach. Dziękuję polskiemu poecie o królowej Anglii Elżbiecie.
                             
                     Ksiądz Eugeniusz Makulski.  Licheń koło Konina
List oraz książkę z poezjami i fotografiami otrzymałem. Fotografie ciekawe, bogata kolekcja, jeszcze bardziej bogata poezja poruszająca tak wiele zagadnień i tematów. Jest co czytać a tematy wierszy są bardzo ciekawe. Za taki miły dar świąteczny przesyłam drogiemu Panu serdeczne podziękowania. Bóg dał Panu talent obserwacji życia i talent pisarski i wielką pracowitość. Dobrze, że Pan swojego talentu nie zakopał w ziemi, ale obraca nim i rozwija. Niech Bóg nadal błogosławi w literackiej twórczości. Kończąc tych kilka słów podziękowania za pamięć i dobre dla mnie serce. Przesyłam kapłańskie błogosławieństwo i moc serdecznych pozdrowień. Mocno ściskam zdolne ręce.
                                                        Ewa Kowalczyk Bielawska, Łódź, Polska
Gratuluje wydanej książki. Napisałam o niej do wielu znajomych i krewnych w Polsce i USA. Cieszę się, że udało Ci się stworzyć coś mądrego, dobrego i pięknego. W naszym świecie to rzadkość. Czytam tę książkę z przyjemnością a najbardziej spodobało mi się zdjęcie jak stoisz na szczycie wieżowca World Trade Center i patrzysz na Nowy Jork. Przyślij mi kilka takich zdjęć na pamiątkę z Nowego Jorku bo bardzo pięknie wyglądasz w tych kapeluszach. Dziś takich pięknych zdjęć nie ma na całym świecie. Czekam na Twoje zdjęcie z Nowego Jorku i życzę powodzenia w pracy.
                                                          Wujek Józef  Pluciński. Barlinek woj. Zachodniopomorskie. Polska
Z całego serca Ci dziękuję za paczkę z książkami. Przede wszystkim spodobała się książka, którą przez lata pisałeś aby została pamiątka dla dalszych pokoleń. Ja co prawda całą przeczytałem i podziwiam Twój talent, podzieliłem książki tak jak mi przekazałeś, każdy brał a potem podziwiali Twoje piękne wiersze. Kaziu, Ty jesteś podobny do Adama Mickiewicza. On też pisał wiersze rymowane Pan Tadeusz. Kochany Kaziu przesyłam Ci szczere życzenia imieninowe. Zasyłam Ci wszystkiego najlepszego, aby Ci w tej Ameryce zawsze świeciło słońce i sprzyjało zdrowie.
                                             Nauczycielka Ciocia Jadzia Zieleniewska z Łodzi Polska i syn Krzysi
Paczkę z książkami otrzymaliśmy i to tym większą radość że dostaliśmy ją na Wielkanoc. Przywieźli paczkę z Częstochowy. Dobrze, że byłam w domu, zaraz się więłam do czytania książki. Oniemałam jak ją zobaczyłam, taka piękna, pięknie wydana. Czcionka wyraźna, a ile zdjęć bardzo pięknych. Jest nawet zdjęcie mojego Tatusia i swoje z bratem Edkiem i Siostrą Marysią. Jeszcze nigdy nie widziałam takiego pięknego zdjęcia, chyba je odbiję u fotografa. Kaziu skąd Ty masz na to wszystko pamięć, czas i głowę bo jak piszesz pracujesz cięzko na budowie po 16 godzin dziennie i jeszcze jesteś aktywny w różnych pracach a pisanie też zabiera dużo czasu. Ale jesteś człowiekiem wzór na medal. Ja mam teczkę z Twoimi wierszami przechowuję jako Pamiętkę. Krzysiu i Basia otrzymali książki. Markowi zawiozę do Niepokalanowa. Dziękuję za piękną książkę i pamięć o nas. 
                                                        Ciocia Marysia Popińska z Katowic, Polska
Kaziu otrzymalim od Ciebie paczkę z książkami i się bardzo ucieszylim, że dopiołeś słowa i napisałeś piękną książkę. Najbardziej zasłużyła sobie na tą księżkę Twoja Mamusia, rozsławiłeś Ją na wieczne czasy, że urodziła poetę ktoóry opisuje Polskę i Amerykę. Jesteśmy zadowoleni z tak pięknego dzieła, naprawdę zaskoczyłeś nas tą książką, że jest na świecie taka piękna książka z Wierszami i zdjęciami o Polsce i Ameryce. Napisz czy się dobrze sprzedaje. Kaziu napisz kiedy przyjedziesz do Polski bo chcemy Cię zobaczyć i z Tobą porozmawiać, myślimy, że przyjedziesz jak elegancki gość do Polski bo już tyle lat czekamy na Ciebie i tęskno się zrobiło , przyjedź jak najprędzej, Polska na Ciebie Czeka.
                                                                   Koleżanka z ławy szkolnej Ewa Rosińska z Los Angeles
Dziękuję Ci za życzenia Wielkanocne i za paczkę z książkami. Książka jest wspaniała, jak ją czytałam to aż się popłakałam, że jest opisany w książce Kiełczewek moja rodzinna wieś i opisany cały świat, dużo pięknych fotografii. Przeczytałam tę księżkę ze 30 razy, taka jest ciekawa. Jedną wyślę do córki Emilii a drugą zostawię Mariolce w Ameryce. Jak będę jechać do Polski to wezmę dwie. Bardzo Ci dziękuję, że wydałeś tka piękną książkę i cały świat zwiedziłeś. Cieszę się, że Kiełczewek jest w książce. 
                                                         Gienia Gołda Kierowniczka wycieczek po Ameryce
Panie Kaziu jaką piękną książkę Pan wydał tu w Ameryce naprawdę wspaniała książka. Przygotowanie tej książki kosztowało Pana dużo czasu tak to wszystko poukłdać tyle zdjęć i wierszy. Zadziwiła mnie mocno Pana Rodzina że jest taka duża bardzo Wspaniała. Podziwiam Pana Mamusię że sama sobie kupiła najpiękniejszy samochód na świecie Syrenę koloru błękitu Nieba. Odważna kobieta żeby bez niczyjej pomocy kucić samochód. Naprawdę Pana Mamusia była wspaniałą sama sobie radziła. Również zadziwiło mnie że Pana Wujek Janusz Popiński był ministrantem w Częstochowie z Lucjuszem Tyrasińskim jeden postawił klasztor w Ameryce Polską Częstochowę a drugi Jausz Popiński Elektrownię na Śląsku Jaworzno III 1200 Megawat.
                                                                 Mieczysław Pająk co drukował moją książkę w Nowym Jorku
Pana książka jest najlepszą książką na świecie bo jest prostota i sens a w innych książkach nie ma sensu. Słowa są zrozumiałe dla każdego, nawet wiersz "Nieznośny Sąsiad" jest wspaniały bo każdy ma jakiegoś nieznośnego sąsiada. Ta książka jest drogowskazem dla ludzi na świecie, są różne ciekawe rzeczy filozoficzno-naukowe dla każdego.